Promocje
[Pakiet] Umysł Wojownika - Radosław Chmura
[Pakiet] Umysł Wojownika - Radosław Chmura

59,90 zł

Cena regularna: 99,80 zł

szt.
Budowanie Trwałej Motywacji: Sekrety Skutecznego Działania na Dłuższą Metę
test

Na początku naszej drogi do osiągnięcia celu, motywacja na skutek ekscytacji albo zewnętrznych bodźców i inspiracji, często płynie obficie. Jednak, gdy ta droga wymaga od nas wytrwałości przez nie tylko dni, miesiące, a nawet całe lata, wyzwanie staje się o zdecydowanie większej skali. Czy jesteś gotowy, aby zrozumieć, jak zmotywować się na dłuższą metę? 

Warto poznać podział motywacji na dwie kategorie - Motywację Wewnętrzną i Motywację Zewnętrzną. Oto, dlaczego są one istotne i jak możesz wykorzystać je do osiągnięcia swoich celów.

Motywacja Zewnętrzna

Motywacja Zewnętrzna to ta, którą czerpiemy z zewnętrznego otoczenia. To impulsy płynące z zewnątrz, takie jak postanowienia noworoczne, chęć zaimponowania innym, czy też nagrody i premie finansowe. Chwilowe zastrzyki motywacji mogą pochodzić także z inspirujących filmów, przemówień, muzyki czy wręcz materialnych nagród. To te momenty, kiedy czujemy, że możemy zmieniać świat, po obejrzeniu motywacyjnego tik toka. 

Jednak, jeżeli polegasz wyłącznie na motywacji zewnętrznej, możesz się szybko zniechęcić. Ona działa na krótką metę, a nasze cele często wymagają wytrwałości przez dłuższy czas, zwłaszcza jezeli Twoje ambicje są wysokie.

Motywacja Wewnętrzna

Właśnie tu wkracza Motywacja Wewnętrzna. To coś, co tkwi w naszym wnętrzu. To nasza osobista misja, wizja, powołanie, cele, marzenia, rutyna, postanowienie zmiany i pozytywne nawyki. To właśnie ona stanowi klucz do wytrwałości i długotrwałego postępu. Motywacja wewnętrzna jest jak źródło niekończącej się energii, która pomaga nam pokonywać wszelkie przeszkody na drodze do sukcesu. Po prostu kiedy Twoja mentalna bateria zaczyna się rozładowywać, podłączasz ją do zasilania. 

Kiedy działamy zgodnie z naszym wewnętrznym przekonaniem, to już nie potrzebujemy ciągłego zastrzyku zewnętrznej motywacji. To trochę jak sytuacja, kiedy jesteś bardzo zmęczony i niewyspany - możesz wypić kilka kubków kawy lub puszek ulubionego energetyka, aby na chwilę odczuć znów przypływ mocy. Tylko, że zmęczenie w końcu wróci ze zdwojoną siłą, a ty zaliczysz ostry "zjazd". W końcu zdasz sobie sprawę, że jedyną opcją, aby wrócić do pełni sił, jest porządnie się wyspać. W tym przypadku sen symbolizuje Motywację Wewnętrzną, a energetyk Motywację Zewnętrzną.

Dlatego, zamiast polegać wyłącznie na chwilowych bodźcach zewnętrznych, warto zajrzeć w głąb siebie w poszukiwaniu swojej wewnętrznej motywacji. Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, co naprawdę chcesz osiągnąć, i pracujesz nad tym każdego dnia, zyskasz siłę, by przekraczać własne ograniczenia, niezależnie od pogody, humoru i innych błachostek. Warunkiem jest posiadanie zbudowanych solidnych fundamentów i głębokiego przekonania chęci osiągnięcia celu.

Podsumowanie

Przyjdzie taki czas, kiedy zrozumiesz, że motywacja zewnętrzna, mimo iż przydatna, może dodać Ci skrzydeł na chwilę, ale to twoja wewnętrzna determinacja jest tak naprawdę odpowiedzialna za prowadzenie Cię w kierunku spełnienia marzeń i osiągnięcia postawionych celów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl